Bieg na orientację - to zabawa, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Na starcie dostajemy mapę z zaznaczonymi punktami, do których trzeba się udać (można to zrobić w dowolnej kolejności). Nie ma stałej trasy i nie ma typowej rywalizacji, gdyż drużyny startują w odstępie czasowym. Przygotujemy dla Was dwa dystanse: 1) Na poziomie rodzinnym- aby z dziećmi można było spędzić miłe popołudnie (zgodnie z regulaminem, który wkrótce opublikujemy). Wymóg dla rodziny(drużyny) jest taki, aby chociaż jedna osoba poruszała się pieszo, a reszta drużyny np. dzieci mogą poruszać się np. , na rowerze - długość ok 3 km. 2) Drugi dystans (ok 6 km) jest dla profesjonalistów, którzy już mieli styczność z tego typu zadaniami. Oczywiście tutaj wszyscy członkowie drużyny muszą poruszać się pieszo. Trasa nie będzie trudna, zależy nam aby jak najwięcej osób wzięło udział w tej zabawie.
Limit czasowy: 120 min - tak więc całą trasę na dystansie rodzinnym można pokonać spacerkiem.  Wpisowe od drużyny wynosi tylko 10 zł.