Dziś w godzinach porannych na Polanie Biwakowej u zabiegu ulic Szarych Szeregów i Kałuży odbył się I Piknik Strażacki połączony z Biegiem Fojermana. Celem imprezy było między innymi aktywne zintegrowanie społeczności Kostuchny oraz okolic. Przewidzieliśmy liczne atrakcje dla dzieci i rodzin: gry i zabawy organizowane przez 7. Katowicką Drużynę Harcerską, ognisko, pokaz sprzętu strażackiego OSP KOSTUCHNA, a nawet - DOJENIE KROWY! Bieg z Fojermanem liczył dystans 3 km na terenie lasu murckowskiego, a MiniFojerman na dystans 300m i był dedykowany dzieciom. Zwycięzcy biegów oraz dzieci otrzymali dyplomy i drobne upominki. Organizatorami była jednostka OSP Kostuchna, Rada Jednostki Pomocniczej nr 21 w Katowicach - Kostuchnie oraz grupa entuzjastów-amatorów-biegaczy. Jak widać po zdjęciach, zabawa była przednia! Wszystkim przybyłym dziękujemy, a tym którzy zaspali mówimy - macie czego żałować! Na szczęście to nie ostatnia taka impreza, dopiero się rozkręcamy, w założeniu kolejne! Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy pomogli w organizacji pikniku, a szczególne podziękowania za wsparcie należą się dla: - sklep Lidl ul. Szarych Szeregow, - restauracja Anna Maria, - piekarnia Lipa, - Hotel Hugo Kędzierzyn - Koźle, - Parafia Trojcy Przenajswietszej w Kostuchnie, - Ireneusz Dunat - Sklep pod Lasem, - Karina Dunat - piekarnia Adam, - Dom przyjęć Kim Party Service - Ale Ubaw z Kostuchny